NLCV32T-3R3M-EFD
Mfr.Part #:
NLCV32T-3R3M-EFD
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 3.3 µH 20 % 690 mA 208 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)2.39 mm
Length3.2004 mm
Width2.4892 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Composition(Kit Type)Wirewound
RatingsAEC-Q200
Self Resonant Frequency54 MHz
Current Rating690 mA
DC Resistance (DCR)208 mΩ
Test Frequency7.96 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance3.3 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance20 %
RoHSCompliant
PackagingReel
Height2.4 mm